LIGA E EUROPËS/ Anglezët munden nga Olimpiakosi, frenojnë edhe Atalanta e Sportingu. Mësoni rezultatet e ndeshjeve të para

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 26, 2023 | 20:36

LIGA E EUROPËS/ Anglezët munden nga Olimpiakosi, frenojnë edhe Atalanta e Sportingu. Mësoni rezultatet e ndeshjeve të para

Ndeshjet e para të Ligës së Europës së ditës së sotme kanë dhuruar rezultate shumë interesante, pasi kanë shënuar ndalesa të skuadrave të njohura.

GETTY_UEFA-Europa-League-2022-23-Group-Stage-Draw_SPO_GYI1418157668jpg-JS755839273

Olimpiakosi ka regjistruar një rezultat të bujshëm teksa ka mundur me shifrat 2-1 Uest Hemin, fituesin në fuqi i Ligës së Konferencës. Ndërkaq, janë ndalur në barazime si Sportingu, ashtu edhe Atalanta, përkatësisht përballë Rakov dhe Shturm Grac në transfertë.

REZULTATET 

GRUPI A
Olimpiakos-Uest Hem 2-1
33′ Furtunis, 45’+1′ Rodinei / 87′ Pakueta
TSC-Frajburg 1-3
13′ Petroviç / 49′ (p), 59′, 74′ Grifo

asdassdasdasdasdaasd

GRUPI B
Marsejë-AEK Athinë 3-1
27′ Vitinja, 60′ (p) Harit, 69′ (p) Veretu / 53′ Pineda

rgerfgdfgdfg

GRUPI C
Aris-Betis 0-1
75′ Diao
Sparta Pragë-Rejnxhërs 0-0

asdsasadsdasdaasdasd

GRUPI D
Rakov-Sporting Lisbonë 1-1
79′ Piaseçki / 14′ Koates
Shturm Grac-Atalanta 2-2
13′ Pras, 80′ (p) Horvet  / 34′, 45’+7′ (p) Muriel

asdasdsadsadsadsasda

GRUPI H
Molde-Haken 5-1
6′ Gulbrandsen, 28′, 55′ Eikrem, 30′ Breivik, 90’+3′ Bjornbak / 22′ Sonko

asadsadasasa

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"