LIGA E EUROPËS/ 31 gola në 8 sfida! Festojnë Gjimshiti e Laçi, nuk mungojnë as surprizat. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 21, 2023 | 23:33

LIGA E EUROPËS/ 31 gola në 8 sfida! Festojnë Gjimshiti e Laçi, nuk mungojnë as surprizat. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës, ku u prodhuan në total plot 31 gola. Në fushën e lojës ishin edhe 2 futbollistët e Kombëtares, Berat Gjimshiti dhe Qazim Laçi, të cilët u aktivizuan titullarë, ndërkohë që skuadrat e tyre arritën të triumfonin. Atalanta mposhti Rakovin me rezultatin 2-0, ndërkohë që Sparta e Pragës, ku aktivizohet Laçi, mposhti Arisin e Limasolit me rezultatin 3-2. 

 

Europa-League-UEFA-Europa-League-live-Schedule-how-and-where

Në duelet e tjera, surprizë padyshim mund të konsiderohet humbja 2-3 e Brajtonit në shtëpi ndaj AEK-ut të Athinës, ndërkohë që Uest Hem-i mposhti me rezultatin 3-1 serbët e TSC.  

Fitore të rëndësishme edhe për Frajburg dhe Betis, teksa dueli i vetëm i mbyllur në barazim ishte ai mes Ajaksit dhe Marsejës.  

REZULTATET:

UEST HEM – BACKA TOPOLA 3-1

Petroviç 66′ (autogol), Kudus 70′ , Suçek 82’/ Staniç 47′ 

OLIMPIAKOS – FRAIBURG 2-3

El Kabi 41′, 75’/ Salai 9′ , Grifo 45+6′ (p), Filip 86′

AJAKS – MARSEJË 3-3

Borges 9‘, Berghuis 20′ , Tejlor 52′/ Klaus 23′ , Obamejang 38′, 78′

BRAJTON – AEK 2-3

Zhoao Pedro 29′ (p), 66′ (p)Sidibe 11′ , Gacinoviç 40′, Ponce 84′

SPARTA PRAGË – ARIS LIMASOL 3-2

Krejçi 20′, 25′, Vitik 67′ / Kokorin 9′ (p), Babicka 90′

REJNXHËRS – BETIS 1-0

Dejvis 68′ 

ATALANTA – RAKOV 2-0

De Ketelare 49′ , Ederson 66′ 

SHTURM GRAC – SPORTING 1-2

Boving 58′ / Gyokeres 76′ , Diomande 84′ 

FORMACIONET ZYRTARE:  

UEST HEM – BACKA TOPOLA 21:00  

uest ham

OLIMPIAKOS – FRAIBURG 21:00  

olimpiakos

AJAKS – MARSEJË 21:00  

ajaks

BRAJTON – AEK 21:00  

brajton

SPARTA PRAGË – ARIS LIMASOL 21:00 

sparta

 REJNXHËRS – BETIS 21:00  

betis

ATALANTA – RAKOV 21:00  

atalanta

SHTURM GRAC – SPORTING 21:00 

sporting

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"