LIGA E EUROPËS/ 24 gola në duelet e mbrëmjes, Gjimshiti bën heroin dhe kualifikon Atalantën. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 10, 2023 | 0:07

LIGA E EUROPËS/ 24 gola në duelet e mbrëmjes, Gjimshiti bën heroin dhe kualifikon Atalantën. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 24 gola. Atalanta iu fal kapitenit të Kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, i cili shënoi golin e fitores në minutën e 50-të ndaj Shtrum, duke kualifikuar matematikisht skuadrën e Gasperinit.
MixCollage-09-Nov-2023-11-02-PM-2362

Ndërkohë në sfidat e tjera, Marseja dhe Molde ishin dy skuadrat e vetme që arritën të triumfonin në transfertë, ndërkohë që në duelet e tjera festa u takoi skuadrave vendase.  

REZULTATET

GRUPI A 

FRAIBURG-TOPOLA 5-0

24′ Rohl, 56′ Egestein , 69′ Ueishaupt, 80′ Adamu, 90+2′ Doan

UEST HEM – OLIMPIAKOS 1-0

72′ Paketa

GRUPI B 

AEK ATHINË – MARSEJË 0-2

25′ Mbemba, 90+3′ Sarr

GRUPI C 

REJNXHËRS – SPARTA PRAGË 2-1

12′, Danilo, 20′  Cantuell / 77′ Haraslin

REAL BETIS – ARIS LIMASOL 3-1

34′  Iglesias, 64′ Ruibal, 79′ Roca / 84′ Broun

GRUPI D 

ATALANTA – SHTRUM GRAC 1-0

50′ Gjimshiti

GOLI I GJIMSHITIT: VIDEO

SPORTLING LISBONË – RAKOV 2-1

14′ Gonçalvesh (p), 52′ (p) / Rundiç 71′

GRUPI H 

HAKEN – MOLDE 1-3

65′ Hrstiç / 16′ Gulbrandsen, 24′, 86′ Eriksen

FORMACIONET ZYRTARE: 

GRUPI A 

FRAIBURG-TOPOLA 21:00 

FRAJBURG

UEST HEM – OLIMPIAKOS ORA 21:00 

UEST HAM

GRUPI B 

AEK ATHINË – MARSEJË 21:00 

AEK

GRUPI C 

REJNXHËRS – SPARTA PRAGË 21:00 

SPARTA

REAL BETIS – ARIS LIMASOL 21:00 

BETIS

GRUPI D 

ATALANTA – SHTRUM GRAC 21:00 

LIGA E EUROPES

SPORTLING LISBONË – RAKOV 21:00 

SPORTING

GRUPI H 

HAKEN – MOLDE 21:00 

HAKEN

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"