LIGA E EUROPËS/ 24 gola në 7 ndeshje! Liverpuli, Roma dhe Leverkusen dhurojnë spektakël! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 26, 2023 | 22:58

LIGA E EUROPËS/ 24 gola në 7 ndeshje! Liverpuli, Roma dhe Leverkusen dhurojnë spektakël! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 7 duelet e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 24 gola. Spikasin triumfet bindëse të Liverpulit, Romës, Bajern Leverkusen dhe Brajton.

Europa

Ren mposhti Panathinaikosin me rezultatin 1-2, teksa Rojal Union mposhti me përmbysje në sekondat e fundit LASK-un. E vetmja sfidë e mbyllur në barazim ishte ajo mes Sherif Tiraspo dhe Sevete.  

REZULTATET:

GRUPI B 

Brajton – Ajaks 2-0 

Zhoao Pedro 42′ , Fati 53′ 

ajaks

GRUPI E 

Liverpul – Tuluzë 5-1

Zhota 9′, Endo 30′, Nunjez 34′, Gravenberç 65′, Salah 90+3′ / Dallinga 16′ 

GOLI I SALAH: VIDEO

GOLI I GRAVENBERÇ: VIDEO

GOLI I NUNJEZ: VIDEO

GOLI I ENDOS: VIDEO

GOLI I DALLINGAS: VIDEO

GOLI I ZHOTËS: VIDEO

Union St-G. – LASK Linz 2-1

Puertas 84′ (p), Burges 90+5′ / Usor 24′ 

liverpul

GRUPI F 

Panathinaikos – Ren 1-2

Ioanidis 61′ / Gouiri 8′ , Kalumuendo 50′

ren

GRUPI G 

Roma – Slavia Pragë 2-0 

Bove 1′ , Lukaku 17′

GOLI I LUKAKUT: VIDEO

GOLI I BOVE: VIDEO

Sherif T. – Servete 1-1

Ankeje 80′ / Kriveli 41′ 

roma renditja

GRUPI H 

Leverkusen – Karabak 5-1

Virtz 5′, Grimaldo 29′, 55′ Bonifejs 35′, Tapsoba 58′ / Bajramov 16′ (p)

GOLI I TAPSOBA: VIDEO

GOLI I DYTË I GRIMALDOS: VIDEO

GOLI I BONIFEJS: VIDEO

GOLI I GRIMALDOS: VIDEO

GOLI I BAJRAMOV: VIDEO

GOLI I VIRTZ: VIDEO

bajern leverkusen

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"