LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 sfida, zhgënjejnë Liverpuli dhe Roma. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 9, 2023 | 20:48

LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 sfida, zhgënjejnë Liverpuli dhe Roma. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën duke filluar nga ora 18:45, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total 23 gola, teksa nuk munguan as surprizat.  

 

reyru

Liverpuli u mposht në transfertë ndaj Tuluz me rezultatin 3-2, teksa një humbje të hidhur regjistroi edhe Roma në Çeki ndaj Slavias së Pragës. 

Ndërkohë në duelet e tjera, Brajton, LASK, Vijareal, Bajern Leverkuzen, Ren dhe Servet, arritën të arkivonin 3 pikë të arta.  

REZULTATE:

AJAKS 0-2 BRAJTON 

15′ Ansu Fati, 53′ Adingra

GOLI I ANSU FATIT (VIDEO)

GOLI I ADINGRA (VIDEO)

LASK 3-0 ROJAL UNION

24′ Horvath, 45’+4′ Talovierov, 77′ Zulj /

MAKABI HAIFA 1-2 VIJAREAL

32′ Sek / 83′ Baena, 87′ Sorloth

KARABAG 0-1 BAJER LEVERKUSEN 

90+3′ Bonifejs (p)

REN 3-1 PANATHINAIKOS 

9′ Reider, 65′ Salah, 70′ Blas (P) / 34′ Ioanidis (P)

SERVETE 2-1 SHERIF TIRASPOL 

84′ Rouiller, 90′ Bedia (p) / 13′ Mbekeli

SLAVIA PRAGË 2-0 ROMA

50′ Jureka, 74′ Masopust

GOLI I JUREKA: VIDEO

GOLI I MASOPUST: VIDEO

TULUZË 3-2 LIVERPUL

36′ Donum, 58′ Dallinga, 76′ Magri / 74′ Kaseres (autogol), 89′ Diego Zhota

GOLI I KUANSAH I ANULUAR NGA VAR: VIDEO

GOLI I DIEGO ZHOTËS: VIDEO

AUTOGOLI I SHKAKTUAR NGA KASERES: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE

AJAKS – BRAJTON 

br

LASK – ROJAL UNION 

uu]

MAKABI HAIFA – VIJAREAL 

Ma

KARABAG – BAJER LEVERKUSEN 

baaa

REN – PANATHINAIKOS 

re

SERVETE – SHERIF TIRASPOL 

ser

SLAVIA PRAGË – ROMA 

ro

TULUZË – LIVERPUL 

li

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"