LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 sfida! Feston Atalanta e Gjimshitit, Isko dhuron spektakël përballë… Qazim Laçit (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 5, 2023 | 20:48

LIGA E EUROPËS/ 23 gola në 8 sfida! Feston Atalanta e Gjimshitit, Isko dhuron spektakël përballë… Qazim Laçit (VIDEO)

U luajtën prej orës 18:45, tetë sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Konferencës, teksa u shënuan në total plot 23 gola. Spikasin fitoret në transfertë të Atalantës dhe Uest Hemit dhe Shtrum Grac, ndërkohë që Betis dhe Aris festuan në shtëpi. Të gjitha duelet e tjera u mbyllën në barazim.  

Betis

Dy futbollistët e Kombëtares, Qazim Laçi dhe Berat Gjimshiti ishin titullarë në këto duele. Skuadra e mesfushorit u mposht me rezultatin 2-1, ndërsa Atalanta triumfoi 1-2. Vlen të theksohet fakti se golin e dytë në duelin Betis –Sparta e Pragës e shënoi ish-futbollisti i Realit, Isko, i cili shkëlqeu para syve të Qazim Laçit.  

REZULTATET

AEK 1-1 AJAKS

ARIS LIMASOL 2-1 REJNXHËRS 

BETIS 2-1 SPARTA PRAGË 

FRAIBURG 1-2 UEST HEM 

MARSEJË 2-2 BRAJTON 

RAKOV 0-1 STURM GRAC

SPORTING LISBONA 1-2 ATALANTA

BACKA TOPOLA 2-2 OLIMPIAKOS

FORMACIONET ZYRTARE

AEK – AJAKS

ath

ARIS LIMASOL – REJNXHËRS 

aris

BACKA TOPOLA – OLIMPIAKOS

Oli

MARSEJË – BRAJTON 

braj

RAKOV – STURM GRAC

rakov

BETIS – SPARTA PRAGË 

Pr

FRAIBURG – UEST HEM 

Ue

SPORTING LISBONA – ATALANTA

ataa

PANORAMASORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"