LIGA E EUROPËS/ 21 gola në 8 ndeshje, skuadrat “big” nuk falin! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 21, 2023 | 20:45

LIGA E EUROPËS/ 21 gola në 8 ndeshje, skuadrat “big” nuk falin! Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 8 sfidat e vlefshme për grupet e Ligës së Europës, ku u shënuan në total plot 21 gola. Spikasin triumfet e skuadrave “big” si Liverpul, Roma dhe Bajern Leverkuzen, që janë edhe favoritet për t’i shkuar deri në fund trofeut të dytë më të rëndësishëm për klube. 

GFHG

Fitore të artë arriti edhe Karabagu i Redon Xhixhës ndaj Moldes në shtëpi me rezultatin 1-0. Sulmuesi shqiptar nuk ishte i disponueshëm për këtë duel. Ndërkohë te Leverkuzen, protagonist me asist u bë Granit Xhaka, në golin e dytë të realizuar në minutën e 16-të.  

REZULATET LIVE

BAJER LEVERKUSEN 4-0 HAKEN

10′ Virtz, 16′ Adli, 66′ Boniface, 70′ Hofman

LASK 1-3 LIVERPUL

14′ Fleçker/ 56′ Nunjez, 63′ Diaz, 88′ Salah

PANATHINAIKOS 2-0 VIJAREAL

38′ Ioanidis, 59′ Sporar

KARABAG 1-0 MOLDE

56′ Andrade

REN 3-0 MAKABIA HAIFA

1′ Blas, 31′ Trufert, 56′ Jildrim

ROJAL UNION 1-1 TULUZ

69′ Amoura/ 45’+2′ Dalinga

SERVETE 0-2 SLAVIA PRAGË

32′ Masopust, 59′ Ogbu

SHERIF TIRASPOL 1-2 ROMA

57′ Tovar/ 45’+4′ Paredes, 65′ Lukaku

GOLI I LUKAKUT (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

BAJER LEVERKUSEN – HAKEN 18:45

lever

LASK – LIVERPUL 18:45

LIII

PANATHINAIKOS – VIJAREAL 18:45

vija

KARABAG – MOLDE 18:45

karabag

REN – MAKABIA HAIFA 18:45

renes

ROJAL UNION – TULUZ 18:45

union

SERVETE – SLAVIA PRAGË 18:45

slavia

SHERIF TIRASPOL – ROMA 18:45

roma

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"