LIBRI I ARTË I CHAMPIONS-IT/ Mançester Siti futet mes më të mirave të Europës, ja kë barazojnë “qytetarët”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 10, 2023 | 23:01

LIBRI I ARTË I CHAMPIONS-IT/ Mançester Siti futet mes më të mirave të Europës, ja kë barazojnë “qytetarët”

Mançester Siti është kampionia e re e Europës pas triumfit në finalen e Stambollit kundër Interit me rezultatin 1-0.

bandicam 2023-06-10 22-57-50-986

Kështu “qytetarët” futen mes skuadrave më të mira të Europës, duke ngritur kështu trofeun e tyre të parë të Champions-it në histori.

Skuadrat e tjera që e kanë fituar një herë këtë kompeticion janë Hamburgu, Sëlltik, Steaua e Bukureshtit, Marseja, Dortmundi, Fejnordi, Aston Vila, PSV dhe Crvena Zvezda.

Sa i përket asaj me më shumë në krye qëndron Reali i Madridi, thuajse i pakapshëm nga të tjerët me 14 të tillë, ndërsa në vendin e dytë Milani me 7. Podiumin e plotësojnë Liverpuli dhe Bajerni me nga 6.

656565

21212

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"