Leo Mesi nuk ka të ndalur/ Ylli argjentinas parakalon Kristiano Ronaldon dhe shkruan historinë 

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 23:31

Leo Mesi nuk ka të ndalur/ Ylli argjentinas parakalon Kristiano Ronaldon dhe shkruan historinë 

Ylli argjentinas Lionel Mesi nuk ka të ndalur. “Pleshti” gjeti rrugën e rrjetës në duelin e sotëm ndaj Strasburgut, teksa falë golit të tij, PSG-ja siguroi matematikisht titullin kampion për herë të 11-të në histori.  

LEO

Një gol special ky për Mesin, i cili tani është bërë golashënuesi më i mirë në historinë e pesë kampionateve kryesore të Europës me 496 gola, një më shumë se rivali i tij i përjetshëm Kristiano Ronaldo. Gjasat janë të mëdha, që në vijim ky rekord i yllit argjentinas të thellohet.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"