Kupa Shqipërisë U-17 & U-19/ Duele interesante, njihuni me të gjitha përballjet e fazës çerekfinale

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2021 | 18:35

Kupa Shqipërisë U-17 & U-19/ Duele interesante, njihuni me të gjitha përballjet e fazës çerekfinale

Pas përballjeve të fundit, me sistem grumbullimi, në Kompleksin Interncional të Tiranës, Kupa e Shqipërisë për grupmoshat U-17 dhe U-19 ka mbërritur deri në fazën e çerekfinaleve, ku janë mësuar edhe përballjet që ekipet e të rinjve dhe paratë rinjve do të zhvillojnë me njëri-tjetrin.

Kupa-Shqiperise-U-17

Nuk mungojnë duelet interesante, ku spikat derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Shkëndijës së Tiranës. Duele tepër të luftuara pritet të jenë dhe ato mes Tiranës dhe Laçit, apo dhe Partizani-Pepa.

Për sa i përket surprizave, skuadra që ka bërë mirë deri në këtë fazë, duke tejkaluar çdo pritshmëri, mund të konsiderohet Labëria, një akademi që është krijuar rishtas në futbollin shqiptar.

Çerekfinale për U-17:

Labëria-Shënkolli

Partizani-Pepa

Akademia Futbollit-Brians

Tirana-Vora

Çerekfinale për U-19:

Internacional-Vllaznia

KF Shkodra-Shënkolli

Partizani-Shkëndija Tiranës

Tirana-Laçi

 

Rezultatet e turit të dytë U-17:

Skëndërbeu-Shënkolli (Penallti 1-3)
Pepa-Studenti (Penallti 4-3)
Teuta-Brians  0-1
Vora-Internacional 2-1
Apolonia-Tirana 3-4
Ak.Futbollit-Shkodra 5-1
Partizani-Vllaznia 2-1
Laberia-Laci  (Penallti 3-1)

 

Rezultatet e turit të dytë U-19:

Akademia Futbollit-Vllaznia 1-4
Apolonia-Shënkolli 1-3
Flamurtari-Shkëndija Tiranës 1-2
Besa-Laҫi 2-3
Football Republic-Tirana (Penallti 1-3)
Teuta-Partizani  (Penallti 2-4)
Dinamo-Shkodra 1-2

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"