Kupa e Shqipërisë U-17&U-19/ Mbyllet raundi i parë, mësoni të gjitha rezultatet dhe ndeshjet e fazës së 1/8-ave

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 11, 2021 | 15:57


Kupa e Shqipërisë U-17&U-19/ Mbyllet raundi i parë, mësoni të gjitha rezultatet dhe ndeshjet e fazës së 1/8-ave

Përfunduan sot ndeshjet e raundit të parë (faza 1/16) për grupmoshat U-17 dhe U-19 të Kupës së Shqipërisë. Për ndeshjet e sotme, nuk është paraqitur ekipi i Pogradecit, i cili skualifikohet nga gara. Sfidat janë zhvilluar në qendrën sportive në Kamëz dhe Kompleksin “Internacional”.
U17a
Pas përcaktimit të rezultateve të takimeve, janë vendosur edhe çiftet e përballjes së raundit të dytë (1/8-at) të Kupës së Shqipërisë U-17 dhe U-19.

Rezultatet e ndeshjeve për raundin e parë të Kupës së Shqipërisë (U-17)
Shënkolli – FK Kukësi 3-1

KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 6-0

Shkëndija Dr. – Labëria Fc 0-2

KF Partizani – KF Bylis 3-0

KF Vllaznia – FC Kinostudio 3-0

Akademia e Futbollit – FK Tomori 3-1

FK Apolonia – FC Lushnja 4-2

FC Internacional Tirana – FC Djelmnia Shkodrane 2017 4-1

KF Shkodra – KF Erzeni 4-2

KF Laçi – Durrësi 04 4-3

Vora – KF Pogradeci (S’u paraqit KF Pogradeci)

FC Besa – Sh.F.Pepa 4-5

Brians – FC Scutari 3-2

KF Teuta – Flamurtari 3-1

Football Republic – KF Skëndërbeu 0-1

Shkëndija Tr. – Studenti 0-5

Rezultatet e raundit të parë të Kupës së Shqipërisë (U-19)

KF Partizani – FC Kinostudio 6-1

Shënkolli – KF Shkumbini 3-1

KF Tirana – Ak.Shqiponjat 2017 10-0

Shkëndija Dr. – KS Korabi 4-3

FC Internacional Tirana – Vora 3-0

KF Vllaznia – KF Turbina 8-0

FK Apolonia – FK Elbasani 3-1

KF Butrinti – Akademia e Futbollit 2-3

KF Laçi – FC Lushnja 1-0

KF Shkodra – Durrësi 04 4-3

Football Republic – Iliria 4-0

FC Besa – KF Pogradeci (S’u paraqit KF Pogradeci)

Shkëndija Tr. – KF Egnatia 4-1

FK Dinamo – FC Djelmnia Shkodrane 2017 3-1

KF Teuta – Akademia AAS 2-0

KF Skëndërbeu – Flamurtari FC 1-3

Ndeshjet e raundit të dytë (1/8-at) të Kupës së Shqipërisë (U-17)
Skenderbeu-Shenkolli

Pepa-Studenti

Teuta-Brians

Vora-Internacional

Apolonia-Tirana

Ak.Futbollit-Shkodra

Partizani-Vllaznia

Laberia-Laci

Ndeshjet e raundit të dytë (1/8-at) të Kupës së Shqipërisë (U19)
Ak.Futbollit-Vllaznia

Apolonia-Shenkolli

Flamurtari-Shkendija Tr

Besa-Laci

F.Republic-Tirana

Teuta-Partizani

Dinamo-Shkodra

Shkendija Dr –Internacional

PANORAMASPORT.AL