KUPA E SHQIPËRISË/ Skënderbeu dhe Dinamo kualifikohen pa probleme, fati i Bylisit u vendos nga penalltitë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2023 | 0:00

KUPA E SHQIPËRISË/ Skënderbeu dhe Dinamo kualifikohen pa probleme, fati i Bylisit u vendos nga penalltitë

Kupa e Shqipërisë ka luajtur ndeshjet e turit të tretë ditën e sotme, ku në fushë zbritën 16 skuadra.

kupa-68

Skënderbeu mundi 4-0 Turbinën, ndërsa Dinamo u mjaftua me dy gola në Arbanë kundër Orikut për të avancuar më tej.

Elbasani mundi me jo pak vuajtje Kastriotin në Fushë-Krujë me rezultatin 2-3, ndërsa Flamurtari triumfoi në shtëpi përballë Burrelit 2-0.

Tomori u eliminua në shtëpi nga Lushnja me rezultatin 3-0, ndërsa Apolonia kaloi më tek duke mposhtur Luzin 2-1.

Korabi arriti të kualifikohet me penallti duke shënuar 5 gola të realizuar nga Tanushi, Xhafa, Buci, Paplekaj dhe Lala. Ndërsa për Besën realizuan Balla, Spahiu, Dhjari dhe Pengu. Edhe Bylisi mposhti Vorën me penallti duke u treguar më të saktë nga 11-metra. Për Bylisin shënuan Xheferson, Trumci dhe Abazaj ndërsa për Vorën, Sefa dhe Thana.

REZULTATET

BYLISI-VORA 2-2

Ruçi 62′, Kibe 68′ / Qardaku (P) 51′, Vrapi 89′

KORABI-BESA 2-2

Boçka 18′, Geci 28′ / Deliu (P) 37′, Balla 72′ 

KASTRIOTI-AF ELBASANI 2-3 (në Fushë-Krujë)

Çela (P) 36′, Marinaj (P) 56′ / Klement 23′, 53′, Hoshaj 33′

SKËNDERBEU-TURBINA 4-0

Juri (P) 8′, 26′, Muharem 24′, Moses 44′

DINAMO CITY-ORIKU 2-0 (në Arbanë)

Gudiabi 15′, Andoni 53′

FLAMURTARI-BURRELI 2-0

Zogaj 6′, Mrdja 24′

TOMORI-LUSHNJA 0-3

Ismailaj (P) 9′, Ajinde 85′, Tabaku 90+1′

APOLONIA-LUZI 2008 2-1

Kalise Dor 4′, 9′ / Pjetri 43′

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"