KUPA E SHQIPËRISË/ Lumë golash në të gjitha duelet, Dinamo, Apolonia dhe Bylisi nuk zhgënjejnë! Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 18, 2023 | 23:56

KUPA E SHQIPËRISË/ Lumë golash në të gjitha duelet, Dinamo, Apolonia dhe Bylisi nuk zhgënjejnë! Ja të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e vlefshme për turin e parë në Kupën e Shqipërisë. 

kupa

Dinamo ka mposhtur me rezultatin 3-0 Ilirinë. Bylisi e ka kthyer në goleadë ndaj Murlanit. Ballshiotët e Bellait fituan me rezultatin 4-1.

Apolonia triumfoi ndaj Naftëtarit me 4 gola, ndërsa Kastrioti fitoi me rezultatin 3-2 Shkumbini.

Korabi i shënoi 4 gola Devollit ndërsa dueli mes Skënderbeut dhe Delvinës nuk u luajt për shkak se miqtë nuk janë paraqitur në Korçë dhe kështu bardhekuqtë kanë marrë fitoren në tavolinë.

REZULTATET

BYLISI 4-1 MURLANI

36′, 45’+3 (P), 48′ Oulare, 47′ Hodo/ 66′ Lekaj

KASTRIOTI 3-2 SHKUMBINI (në Fushë-Krujë) 

45′ Gjinaj, 53′, 78′ Diamanti/ 30′ Nexha, 67′ Sejdini

DINAMO CITY 3-0 ILIRIA (në Arbanë) 

51′, 53′ Denison, 83′ Marku

TOMORI 1-0 SHËNKOLLI 

81′ Beçka

KORABI 4-0 DEVOLLI (në Kamzë) 

18′ Marku, 40′, 42′ Nuri, 45’+1′ Kryemadhi

APOLONIA 4-0 NAFTËTARI 

7′ Mezini (AU), 18′ 22′ Umejiego, 83′ Kaçanolli

LUZI 2008 3-2 BUTRINTI 

24′ Çuçka, 28′ Hoxha, 90’+2′ Treni/ 64′ Mërkuri, 77′ Culli

BESA 3-2 SOPOTI (në Lekaj) 

31′ Shehu, 38′ Ajazi, 81′ Xhabrahimi/ 8′, 17′ Goçi

LUSHNJA 3-0 LABËRIA (në Plug) 

55′, 73′ Preknicaj, 85′ Gega

BURRELI 1-1 VALBONA (Kalon Burreli me penallti)

57′ Muriel/ 11′ Mziu

ORIKU 2-0 POGRADECI

45’Bunkhoev, 68′ Ovusu

TURBINA 4-0 VELEÇIKU 

17′ Gjoka, 23′ Stafa (AU), 62′ Karaj, 88′ Hysa

TËRBUNI 2-4 VORA

48′ Filipi, 77′ Tabaku/ 22′ Fejzulla, 23′, 45′ Tafa, 90’+11′ Qardaku

SKËNDERBEU-DELVINA ( Vendasit kanë marrë fitoren në tavolinë)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"