KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI A/ Nuk ka surpriza! Kualifikohen ekipet e Superiores, ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 0:01

KUPA E SHQIPËRISË, GRUPI A/ Nuk ka surpriza! Kualifikohen ekipet e Superiores, ja të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar të treja sfidat e Grupit A për turin e dytë të Kupës së Shqipërisë. Në fazën tjetër është kualifikuar Partizani, Tirana dhe Kastrioti.

kupa1

“Demat” mundën me rezultatin 3-0 dibranët, bardheblutë mposhtën lushnjarët me shifrat 1-0, ndërsa krutanët dhe dinamovitët u ndanë në barazim pa gola.

Për shkak se ndeshjen e parë Kastrioti fitoi me shifrat 3-1, kalon në turin tjetër dhe Dinamo eliminohet.

PARTIZANI 3-0 KORABI

Partizani: Rexhepi; Zekolli, Menish, Magete, Buxhelaj, Telushi, Zuna, Sota, Mba, Da Silva, Hoti;

Trajner: Xhovani Kolela

Korabi: Çyrani; Lala, Tabaku, Marku, Selmani, Hoxhaj, Xhafa, Kasalla, Demaj; Beshiraj, Joti;

Trajner: Shpend Kumbarçe

TIRANA 1-0 LUSHNJA

Tirana: Lika, Iseni, Luta, Tola, Përgjoni, Meta, Qefalija, Lushkja, Berisha, Nikqi, Gjumsi;

Trajner: Orges Shehi

Lushnja: Kaloshi, Selita, Basha, Isufi, Ruço, Hajdëraj, Arapo, Haxhiu, Kananaj, Camko, Zdrava;

Trajner: Klevis Dalipi

KASTRIOTI 0-0 DINAMO

Kastrioti: Malaj, A. Selmani, Rami, Karakaçi, Arapi, Mihan, Kaçinari, Bejzade, Onanuga, Ajazi, Çela;

Trajner: Ardian Mema

Dinamo: Krosta; Vokrri, Zhivanaj, Prodani, Bardhi, Smaçi, Denison, Dikson, Allmuça, Fetaj, Preloshi;

Trajner: Nevil Dede

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"