KUPA E SHQIPËRISË/ Apolonia pren biletën për në raundin e dytë, fierakët eliminojnë Besëlidhjen në shtëpi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 12, 2022 | 14:04

KUPA E SHQIPËRISË/ Apolonia pren biletën për në raundin e dytë, fierakët eliminojnë Besëlidhjen në shtëpi

Ka përfunduar me rezultatin 1-1 ndeshja mes Apolonisë dhe Besëlidhjes, e vlefshme për turin e parë të Kupës së Shqipërisë.

kupa e shqiperise

Skuadra fierake ka prerë biletën për në raundin tjetër duke eliminuar lezhjanët 2-1 me rezultat të përgjithshëm.

Golat u shënuan nga Shehu për Besëlidhjen në minutën e 9′, ndërsa Eneh në minutën e 40′.

Apolonia në raundin e dytë të Kupës së Shqipërisë do të presë një mes çiftit Kukësi-Labëria.

NDESHJA E TURIT TË PARË E KUPËS SË SHQIPËRISË –

FT | APOLONIA 1-1 BESËLIDHJA | Aneksi i stadiumit “Loni Papuçiu”, Fier |

Eneh 40′ / Shehu 9′

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"