Kumbulla në garë me kohën për Europianin, trajneri i Sasuolos shpjegon situatën: Ka 10 muaj që nuk luan

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 23, 2024 | 20:13

Kumbulla në garë me kohën për Europianin, trajneri i Sasuolos shpjegon situatën: Ka 10 muaj që nuk luan

Marash Kumbulla është në garë me kohën për të luajtur sa më shumë paar grumbullimeve të Kombëtares shqiptare për miqësoret e marsit, por sidomos para Euro 2024 ku dëshiron të jetë pjesë e kuqezinjve. Por për momentin për mbrojtësin është e vështirë të gjejë hapësira te Sasuolo, edhe pse kishte shkuar te kjo skuadër për t’u aktivizuar më shumë.

kumbulla

Këtë e pranon dhe trajneri Alesio Dionisi, i cili duke bërë analizën para ndeshjes me Empolin, ka folur para mediave edhe për mbrojtësin shqiptar i cili iu bashkua ekipit në fundin e merkatos së dimrit.

“Ai ka arritur regjimin e plotë. Në javën e kaluar ka bërë gjithçka mirë, këtë javë do ta marr në konsideratë. Qartësisht, nuk luan prej 10 muajsh, ndaj ndërthurja e një lojtari i cili është jashtë prej kaq shumë kohësh, duhet kontrolluar.

Do të duhet të gradohet minutazhi, por kur të jetë nevoja, do të tregojë cilësitë që ka. Ai është shfaqur i gatshëm që në momentin që ka ardhur këtu, edhe pse nuk ka pasur minuta në dispozicion, ndaj unë kam besim te ai”, tha Dionisi në konferencën për mediat.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"