Kombëtarja e Santosit i falet Sheznit dhe Sviderskit ndaj Shqipërisë, në Poloni publikojnë notat e Levandovskit & CO

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 28, 2023 | 0:02

Kombëtarja e Santosit i falet Sheznit dhe Sviderskit ndaj Shqipërisë, në Poloni publikojnë notat e Levandovskit & CO

Polonia arriti një fitore të vuajtur ndaj Shqipërisë me rezultatin 1-0, në eliminatoret e Europianit. Vendasit iu falën golit të Sviderskit në minutën e 41-të dhe pritjeve të portierit Shezni, që mbajti të paprekur portën e kombëtares së tij, duke i siguruar 3 pikë të arta polakëve.

bandicam 2023-03-27 22-31-58-657

Media polake “TVP” ka shpallur si lojtarin e ndeshjes portierin Shezni dhe autorin e golit Sviderski, teksa ka publikuar në faqen zyrtare edhe notat e të gjithë lojtarëve.

SVIDERSKI

Si Shezni ashtu dhe autori i golit Svidersku u vlerësuan me notën 8, ndërkohë që me notën 6 u vlerësua ylli i Polonisë, Levandovski që duket se ishte në hije në këtë përballje. Paraqitje jo fortë bindëse edhe për Zielinskin, që edhe ai u vlerësua me notën 6.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"