“Kishim çdo gjë në favorin tonë”, Ter Shtegen: Nëse vërshëllen faull, atëherë duhet të tregojë të kuqin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 17, 2024 | 0:11

“Kishim çdo gjë në favorin tonë”, Ter Shtegen: Nëse vërshëllen faull, atëherë duhet të tregojë të kuqin

Portieri Barcelonës, Ter Shtegen foli pas disfatës 1-4 që katalanasit pësuan në shtëpi ndaj PSG-së duke sjellë eliminimin në Champions. Në prononcimin pas ndeshjes, spanjolli u shpreh: 

GLUXAyeWQAAsxpr

“Padyshim që kartoni i kuq ndikoi. Me 10 lojtarë ishte ndeshje tjetër. Kishim çdo gjë në favorin tonë, por pastaj erdhi 1-1 me një supergol. 

Do na kishte pëlqyer të shkonim në pushim me avantazhin e këtyre dy golave, që të konkurronim më mirë deri në fund. Dhe në fund, me shifrat 3-1 na u desh të hapeshim.  

Kartoni? Nëse vërshëllen faull, atëherë duhet të tregojë të kuqin. Tani po e shoh (duke e parë në monitor), e kap, po, mund të vërshëllehet”, u shpreh Ter Shtegen.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"