Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 29, 2024 | 8:46

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

kembimi

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë.

 

542

Monedha evropiane euro do  blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.1 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 108.3 lekë dhe do shitet me 109.3 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 120.6 lekë dhe do shitet me 121.6 lekë.

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"