Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2024 | 9:15

Këmbimi valutor 21 maj/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

GsXpRe6U-SSEMQc2M-kembimi_sd_sd

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar do blihet me 92.1 lekë dhe do shitet me 92.9 lekë.

kembimi-valutor1

Ndërkohë monedha evropiane euro do blihet me 100 lekë dhe do shitet me 100.7 lekë.

Franga zvicerane sot në tregun shqiptar do blihet me 100.7 lekë dhe do shitet me 101.7 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 116.6 lekë dhe do shitet me 117.5 lekë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"