Këmbimi valutor 20 prill/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 20, 2024 | 9:01

Këmbimi valutor 20 prill/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

kembimi-valutor-433x300

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 94.6 lekë dhe do shitet me 95.5 lekë.

kemb

Euro do blihet me 100.8 lekë dhe do shitet me 101.6 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 103.5 lekë dhe do shitet me 104.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do blihet me 117 lekë dhe do shitet 118 lekë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"