Kejn flet pa doreza: Terri dhe Kielini, mbrojtësit më të fortë në botë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2023 | 15:20

Kejn flet pa doreza: Terri dhe Kielini, mbrojtësit më të fortë në botë

Goleadori i Bajernit, Herri Kejn, ka treguar se kush janë dy futbollistët me karakteristika mbrojtëse më të forta që ai është përballur, i cili nuk ka zhgënjyer me emrat e përmendur.kejn

“Nëse u referohemi viteve të para si lojtari i Totenhemit, ballafaqimet me Xhon Terrin, ishin në masë. Mbrojtës vërtet i zgjuar të vidhte kohën në bllokimin e rrezes dhe spastrimin e zonës. Pa dyshim e krahasoj si një nga më të mirët në rol. Më pas pata shansin të dueloj me Kielinin. Jashtëzakonisht e vështirë të luash kundër tij. I fortë, e përdorte mirë trupin dhe i zoti t’i shpëtonte ndëshkimit me kartonë. Vështirë të zgjedh mes Territ dhe Kielinit. Fati i mirë që ata i kanë dhënë fund futbollit aktiv”, përfundoi mes të qeshurash Herri Kejn për “ESPN”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"