Kategoria Superiore U-17/ 9 gola në dy ndeshje, zbulohet finalja e madhe

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 17, 2021 | 16:17

Kategoria Superiore U-17/ 9 gola në dy ndeshje, zbulohet finalja e madhe

Internacional Tirana-Akademia e Futbollit do të jetë finalja e madhe e Kategorisë Superiore për 17-vjeçarët, ku di të shpallet fituesi kombëtar i këtij sezoni.

61244DA7-2EDE-45F4-8BEA-63EE20B0A928-1024x683

Internacionali mposhti me rezultatin 3-5 Apoloninë, në një ndeshje me të vërtetë spektakolare, ku u shënuan plot 8 gola. Ndërkohë Akademia e Futbollit triumfoi minimalisht ndaj Shkëndijës së Tiranës.

Të dyja ekipet kanë zhvilluar një sezon të shkëlqyer dhe tashmë do të kërkojnë me çdo kusht triumfin në finale, ku do të shpërblehen edhe me trofeun.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"