Kategoria e Tretë / “Luftë” treshe në Grupin A, Memaliaj kryeson Grupin B

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 9, 2024 | 17:16

Kategoria e Tretë / “Luftë” treshe në Grupin A, Memaliaj kryeson Grupin B

Kategoria e Tretë po shkon drejt fundit dhe përballjet e javës së 12-të kanë dhuruar festival golash dhe rezultatet interesante.

kategoria-e-trete

Grupi A është më i luftuar, pasi janë tri skuadra që kryesojnë me pikë të barabarta 24, Basani, Eagles dhe Arnisa. Basania barazoi 1-1 me Bulqizën, Eagles mori fitore tenistike 7-1 ndaj Kinostudios, ndërsa Arnisa mposhti 2-1 Prestige duke e distancuar këtë të fundit nga kreu. Klosi fitoi 3-1 ndaj Përmetit.

Ndërsa në Grupin B Memaliaj kryeson I vetëm me 30 pikë, ku të dielën ka mposhtur ka mposhtur Gramozin në transfertë në shifrat 2-1. Albpetroli ishte pushim këtë javë dhe ruan vendin e dytë, por katër pikë larg memaljotëve. Osumi ka “vërshuar” fuqishëm duke mundur Himarën në shifrat 7-1. Skrapari ka koleksionuar humbjen e radhës, ku është mundur nga Tepelena me rezultatin 3-1.

 

Kinostudio – Eagles 1-7

Golat: Bajraktari 39’ / Ahmati 3’, Nyanguila 8’, Amos 13’, Osei 32’, Peter 37’ 71’, Çibuku 50’

Kinostudio: Shehaj, Kuqi (Rexha 60’), Saraçi, Kalemi, Loka (Aliaj 73’), Bajraktari, Muja, Daxha, Deda, Pillati, Kola. Trajner: Gledis Gjonpalaj

Eagles: Veseli (Hajdari 69’), Kasim, Menaj (Kodra 69’), Bardhi (Çibuku 33’), Osei (Peter 34’), Ahmati, Nyanguila, Amos (Isa 59’), Zllamja, Dahiru, Ramushi.  Trajner: Enkele Likaj

Karton i verdhë: Hajdari 76’

Gjyqtarë: S. Bebja, G. Mënaj, K. Hitollari (Tiranë)

Delegat: Artan Mashi (Tiranë)

 

Basania – Bulqiza 1-1

Golat: Zagani 84’ / Murrja 58’

Basania: Marku, Shema, Kola (Canja 63’), Shimaj (Leka 46’), Mila (Dias 46’), Nikshiqi (Drabeja 78’), Zagani, Soumah, Zefi, Silva (Puka 57’), Hofenmain. Trajner: Haris Lika

Bulqiza: Mertkola, Kadiu, Ramazani, Merepeza, Merdini, Murrja, Prenga, Mamutaj, Saliaj, Mersini (Uka 66’), Lika. Trajner: Igli Keta

Kartonë të verdhë: Silva 40’, Drabeja 89’ / Mersini 18’Uka 80’, Kadiu 89’ 90’, Merdini 90’

Karton i kuq: Kadiu 90’

Gjyqtarë: B. Ziri, O. Loci, E. Burgu (Fushë Krujë)

Delegat: Ritvan Kulli (Lezhë)

 

 

Klosi – Përmeti 3-1

Golat: Doma 58’, Cevani 67’, L. Lika 76’ / Naska 80’

Klosi: Llaveshi, Koka, Dedaj, Gjoka, O. Kola, Mallunxa, Cevan (Hutra 76’), Doma, Muharremi, Duraku (Shera 46’), L. Lika (R. Lika 77’). Trajner: Lulzim Kola

Përmeti: Xhelollari, Cuko, Naska, Koçi, Çapoku, Stroka, Mecuku, Adili, Rizvani, Çuni, Çelaj. Trajner: Bektash Çapoku.

Karton i verdhë: Llaveshi 13’

Gjyqtarë: D. Lajthija, A. Laska, K. Bardhoku (Laç)

Delegat: Skënder Avdyli (Lezhë)

 

Gramozi – Memaliaj 1-2

Golat: Dalipi 61’ / Lireza 36’, Hysi 90’

Gramozi: P.Mydini, Kacolli, Aliko, H. Mydini, Akuma, Kodra, Prodani (Bektashi 84’), Rrumbullaku, Pelo (Jaho 75’). Trajner: Ilir Qirjako

Memaliaj: Mustafaj, Skënderaj, Bega, Jaupi, Hyzellari, Hysi, Lireza, Drizaj (Matushi 90’), Saraçi, Ajdini, Bilaj. Trajner: Leonard Veizi

Kartonë të verdhë: Pelo 20’, Dalipi 40’ / Jaupi 59’, Ajdini 76’

Karton i kuq: Dalipi 90’

Gjyqtarë: E. Demiraj, G. Gegprifti, A. Spahiu (Pogradec)

Delegat: Petraq Meçe (Gjirokastër)

 

Skrapari – Tepelena 1-3

Golat: Memollari 23’ / Xhafa 18’ 68’, Pashaj 90’

 

Skrapari: Alijaj, Bektashi, Mydini, Haxhiu, Demko, Çuadari (Bregu 75’), Jaho, Duro, Mali, Rustemi, Memollari. Trajner: Albert Spahiu

Tepelena: Vllaho, Shehu, Shumeli, Lushkaj, Gaba, Xhafa (Qama 90’), Haska, Cana, Maçi, Gega (Berxha 77’), Bashaj. Trajner: Ilir Selimi

Kartonë të verdhë: Çuadari 20’, Mali 25’, Mydini 39’, Duro 42’ / Shehu 13’, Shumeli 27’, Gaba 55’, Selimi 71’, Lushkaj 74’

Kartonë të kuq: Lamçe 77’ (stol) / Gaba 77’

Gjyqtarë: D. Hajrullaj, R. Seferaj, K. Qëndraj (Gjirokastër)

Delegat: Emiljano Gjyla (Lushnjë)

 

Osumi – Himara 7-1

Golat: R. Hatia 37′, 86′, O. Hatia 38′, Kërdhicka 51′, Kapo 64′, 66′, 84′ / Osmënaj 59′

Oumi: Sinjari, O. Tafa (Dosti 68′), Asllani, R. Tafa, Kapo, Gjyla, Aminu, O. Hatia, R. Hatia, Hoxha, Kërdhicka. Trainer: Edison Kapo

Himara: Braçe, Ma.Xhimi, Selami, Hanoli, Foguem, Culli (Me. Xhimi 71′), Maze (Vrapi 65′), Osmanaj, Xh. Mezinaj, Alla, K. Mezinaj. Trajner: Klajdi Kënga

Gjyqtarë: D. Veizaj, M. Biti, D. Moçka (Lushnjë)

Delagat: Taqo Tegu (Fier)

A.Dushku/ K.Lilo/ E.Spahiu- PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"