KATEGORIA E TRETË/ Klosi cinik, Gramozi bën “tris”. Mësoni rezultatet dhe renditjen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 17, 2023 | 10:51

KATEGORIA E TRETË/ Klosi cinik, Gramozi bën “tris”. Mësoni rezultatet dhe renditjen

Kategoria e Tretë ka zbritur edhe dje në fushë. Në ndeshjen e parë, Klosi likuidoi Basanian. Ishte një fitore, që erdhi thuajse nga tuneli. As 2 minuta dhe Mallunxa shpërthen në një aksion personal, duke zhbllokuar shifrat.

kategoria-e-trete

Edhe pse shkodranët mblodhën forca dhe krijuan volum të madh loje dhe rastesh, barazimi nuk erdhi deri në pushim.

Në fraksionin e dytë pati edhe më shumë grintë e ndërhyrje të rëna (gjë që duket nga kartonët), por gola nuk pati më. Mbeti në fuqi ajo rrjetë e shënuar pa kaluar 120 sekonda.

0202

Në ndeshjen e dytë, Gramozi mundi pastër Spartakun e Tiranës. Ishte një fitore bindëse e kolonjarëve, të cilët kanë shënuar në minutën e 7-të me anë të Gledi Rrushit.

E megjithatë, barazimi vjen në të 36- ën me një penallti të kthyer në gol nga Sulaj. Por nuk kalon vetëm një minutë dhe skuadra e Ilir Qirjakos rigjen avantazhin.

Në të 37-ën shënon Xhoxhaj dhe 5 minuta më vonë Rrushi vulos gjithçka në 3-1. Edhe pse pati edhe një pjesë tjetër lojë, asgjë nuk ndryshoi dhe festa ishte e gjitha për juglindorët.

00

132132

ABDULLA DUSHKU – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"