KATEGORIA E TRETË/ Albanët marrin kreun, Këlcyra “shfryn”. Mësoni rezultatet dhe renditjet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 24, 2023 | 10:20

KATEGORIA E TRETË/ Albanët marrin kreun, Këlcyra “shfryn”. Mësoni rezultatet dhe renditjet

Në Kamzë janë luajtur dje dy ndeshjet e Kategorisë së Tretë për Grupin A. Spartaku u mund 1-5 nga Albanët, që morën kreun e renditjes.

kategoria-e-trete

Dy gola të shpejtë nga Mersini e Meshja do të shkurtoheshin nga Kora me penallti, e megjithatë qetësinë e jep Frimpong në të 45-ën.

Në pjesën e dytë, skuadra e Gockajt thelloi rezultatin me Milën dhe Jonuzin.

9778

Ndeshja e dytë ishte një spektakël i vërtetë, ku Këlcyra mundi me shifrat 7-3 Drinin. Këta të fundit, edhe pse në disavantazh 1-3, arritën të barazonin në 3-3. Por vetëm kaq, pasi morën edhe 4 gola të tjerë nga Këlcyra.

E megjithatë, ishte një duel i barabartë. Mjafton të përmendim penalltinë e humbur, një traversë, një shtyllë dhe një gol të anuluar. Katër minuta para fundit, Deda dhe Domoye dolën me të kuq pas një përplasjeje që pati në distancë.

5787

132132132

ABDULLA DUSHKU – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"