KATEGORIA E PARË/ Ultimatumi i drejtuesve bën efekt, Elbasani fiton me “poker” ndaj Tomorit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 29, 2023 | 23:55

KATEGORIA E PARË/ Ultimatumi i drejtuesve bën efekt, Elbasani fiton me “poker” ndaj Tomorit

Presioni i drejtuesve të Elbasanit ndaj ekipit ka dhënë efekt të menjëhershëm te verdheblutë.

kategoria-e-pare-1

Skuadra e trajnerit Nevil Deda është treguar e pamëshirshme ndaj Tomorit duke siguruar një fitore të thellë dhe duke u vënë në ndjekje të Bylisit që kryeson Kategorinë e Parë.  Leo Melo i hapi rrugën fitores me dy golat e tij, ku të parin e shënoi në minutën e 13-të dhe të dytin në minutën e 63-të. Më pas beratasit u japin një dorë verdhebluve, pasi në minutën e 72-të Abara shënon autogol. Por Elbasani nuk ndalet dhe e nxjerr “dufin” e rezultateve jot ë mira në javët e fundit duke shënuar edhe golin e katërt me Bedri Grecën në minutën e 76-të. Me këtë trepikësh Elbasani ka shkuar në kuotën 19 pikëve, një më shumë se Vora e vendit të tretë dhe 6 më pak se kryesuesit e Bylisit.

ELBASANI 4-0 TOMORI

13′, 63′ Melo,  Abara 72′ (aut), Greca  76′

FORMACIONET ZYRTARE

ELBASANI: Totoshi, Zimi, Pere, Karakaçi, Melo, Ajazi, Kasa, Hasani, A. Kasa, Broshka, Bobi.

Trajner: Nevil Dede

TOMORI: Rroku, Fernando, Abara, Hysolli, Hyseni, Laval, Solomon, Kumani, Trokthi, Beçka, Çaço

Trajner: Avenir Bejo

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"