KATEGORIA E PARË/ Kastrioti dhe Elbasani ndajnë pikët, Apolonia triumfon ndaj Lushnjës me gola. Të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 3, 2023 | 20:59

KATEGORIA E PARË/ Kastrioti dhe Elbasani ndajnë pikët, Apolonia triumfon ndaj Lushnjës me gola. Të gjitha rezultatet

Kanë përfunduar dy ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për javën e parë në Kategorinë e Parë.

kategoria-e-pare-1

Dueli mes Kastriotit dhe Elbasanit është mbyllur në barazimin 1-1.

Ata që kaluan në avantazh fillimisht ishin verdheblutë me Peren në minutën e 58-të. Ndërsa në të 61’ Çela riktheu baraspeshën. Kështu të dyja ekipet kanë ndarë pikët.

Nga ana tjetër Apolonia ka mposhtur në transfertë Lushnjën. Fierakët kanë triumfuar me rezultatin 3-0. Autorët e golave ishin Trifoni, Rakipaj dhe Kaçanolli.

FORMACIONET ZYRTARE:

KASTRIOTI 1-1 ELBASANI

61′ Çela/ 58′ Pere

KASTRIOTI: Malaj, Neziri, Baruti, Kodra, Çela, Dosseh, Kuka, Musaj, Saliaj, Arapi, Diamanti
Trajner: R. Ndreu

ELBASANI: Kuka, Pere, Karakaçi, Broshka, Idrizaj, Llashi, Leonardo, Kasa, Telushi, Hasani, Ajazi
Trajner: N. Dede

LUSHNJA 0-3 APOLONIA

19′ Trifoni, 64′ Rakipaj, 78′ Kaçanolli

LUSHNJA: Haremi, Kasmollari, Ruço, Fikaj, Basha, Valentin, Xhejms, Zisi, Kananaj, Muça, Tabaku
Trajner: G. Magani

APOLONIA: Harizaj, Asllanaj, Bejzade, Orelesi, Shanaj, Trifoni, Hebeja, Maksuti, Maksuti, Ndubuisi, Antoni
Trajner: R. Rodriges

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"