KATEGORIA E PARË/ Fitore mes vuajtjesh për Dinamon, Flamurtari mundet nga Apolonia. Ja rezultatet e javës së 13-të (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 28, 2023 | 22:00

KATEGORIA E PARË/ Fitore mes vuajtjesh për Dinamon, Flamurtari mundet nga Apolonia. Ja rezultatet e javës së 13-të (VIDEO)

Kategoria e Parë u rikthye për të luajtur ndeshjet e para të vitit 2023 dhe duket se surprizat nuk munguan në javën e 13-të.

topi-kategoria-e-pare

Dinamo arriti një fitore të vuajtur kundër Luzit në “Selman Stërmasi”, me rezultatin 2-1 dhe me një lojtar më pak pas kartonit të kuq të marrë nga Vokrri në minutën e 67’.

Flamurtari u shtang në transfertë përballë Apolonisë, me këtë të fundit që triumfoi me rezultatin 1-0.

Skënderbeu nuk gaboi përballë Lushnjës në Korçë, duke fituar me rezultatin 2-0.

Po me këtë rezultat triumfuan Burreli kundër Besës dhe Korabi përballë Besëlidhjes.

Tomori nuk gaboi përballë Turbinës duke e mundur në shtëpi me rezultatin 2-0, ndërsa Oriku dhe Tërbuni u ndalën në një barazim pa gola me njëra-tjetrën.

REZULTATET:

DINAMO 2–1 LUZI 2008

Danaj 5′, 36′ / Imami (A.G) 53′

-AUTOGOLI I IMAMIT

-GOLI I DYTË I DANAJ

-GOLI I PARË I DANAJ

BURRELI 1–0 BESA

Toma 14′

BESËLIDHJA 0–1 KORABI

V. Lila 78′

ORIKU 0–0 TËRBUNI

SKËNDERBEU 2–0 LUSHNJA

Sumalia 64′, Liço (P) 89′

APOLONIA 1–0 FLAMURTARI

Gjata 78′

TOMORI 2–0 TURBINA

Ismailaj 41′, Alinani 80′

FORMACIONET ZYRTARE:

DINAMO – LUZI 2008

DINAMO: Bakaj, Vokrri, Imami, Zhivanaj, Prodani, Daja, Smaçi, Bardhi, Denison, Danaj, T. Marku.

Trajner: Nevil Dede

LUZI 2008: Fuçija, Xhika, Ramazani, Gjinaj, Burgaj, Merdini, Ferraj, Hoxha, Çuçka, Hima, Spahiu.

Trajner: Lorenc Pashja

BURRELI – BESA

BURRELI: Birja, Hasa, Markos, Vagner, Stana, Koleci, Kurbneshi, Farruku, Joel, Toma, Balanda.

Trajner: Dorian Bubeqi

BESA: Hudon, Osma, Bali, Reçi, Sulovari, Dalipi, Nurja, Raza, Ntepe, Hoxha, Onuh.

Trajner: Gugash Magani

BESËLIDHJA – KORABI

BESËLIDHJA: Varfi, Metaliaj, Jaku, Dibra, Olivera, Bruka, Hepaj, Përgjoni, Artur, Nunes, Vieira.

Trajner: Nikolin Çoçlli

KORABI: Mehidri, Demaj, Lala, S. Lilaj, V. Lila, Joti, Dragoj, Marku, Tabaku, Keko, Hoxhaj.

Trajner: Shpend Kumbarçe

ORIKU – TËRBUNI

ORIKU: Muho, Gjoka, Xheferson, Deliaj, Zholi, Kasaj, Karvalho, Udoma, Dalanaj, Deda, Barbosa.

Trajner: Arlind Rustemi

TËRBUNI: Vata, Peqini, Ruqi, Hoxha, Metani, Tafili, Saliaj, Filipi, Hysa, Xhabrahami, Krasniqi.

Trajner: Alert Alcani

SKËNDERBEU – LUSHNJA

SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Rendi, Prençi, Zenullari, Vecaj, Liço, Pecani, Sumalia, Lika, Temitope.

Trajner: Ivan Gvozdenoviç

LUSHNJA: M. Kaloshi, Magani, Doksani, Ruço, Selita, Andoni, Levendi, Haxhiu, Camko, Pepa.

Trajner: Klevis Dalipi

APOLONIA – FLAMURTARI

APOLONIA: Harizaj, Kurti, Ndubuisi, Repaj, Asllanaj, Orelesi, Shanaj, Hebeja, Khalid, Gjata, Antoni.

Trajner: Veljko Dovedan

FLAMURTARI: Kaloshi, Vitija, Qarri, Flores, Liçaj, Pjeshka, Disha, Ramadani, Karvalho, Xhonatan, Igor.

Trajner: Marcelo Troisi

TOMORI – TURBINA

TOMORI: Boje, Kasmollari, Dushkaj, Çaço, Lamçe, Ismailaj, Shaqe, Solomon, Fejzaj, Laval, Emini.

Trajner: Klodian Arbëri

TURBINA: Rroku, Zylyftari, Mehmeti, Daci, Musaj, Ballaj, Metani, Mehmeti, Fetishaj, Franklin, Dezhgiu.

Trajner: Alfred Allamani

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"