KATEGORIA E DYTË/ Valbona luan “tenis” me Albanët, fitore në fund për Luftëtarin (Rezultatet dhe Renditja)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2023 | 22:35

KATEGORIA E DYTË/ Valbona luan “tenis” me Albanët, fitore në fund për Luftëtarin (Rezultatet dhe Renditja)

Kategoria e Dytë ka luajtur sfidat e saj të sotme të javës së 8-ë, dy nga Grupi A dhe pesë nga Grupi B.

kategoria-e-dyte

Në Grupin A, Valbona vazhdon të ruajë vendin e parë, duke mundur me rezultatin tenistik Albanët, 6-1, ndërsa Gramshi nuk u përmbajt përballë Naftëtarit duke e mundur në shtëpi me rezultatin 5-0.

Në Grupin B, Luftëtari mundi në fund Maliqin me rezultatin 2-3, ndërsa Pogradeci mundi pa probleme 3-0 Delvinën.

Në sfidat e tjera, Labëria mundi 0-1 Butrintin në transfertë, Shkumbini mundi 2-0 Turbinën dhe Oriku fitoi 1-0 përballë Devollit.

REZULTATET

GRUPI A

GRAMSHI 5-0 NAFTËTARI 

VALBONA 6-1 ALBANËT 

GRUPI B

MALIQI 2-3 LUFTËTARI 

ORIKU 1-0 DEVOLLI 

POGRADECI 3-0 DELVINA 

BUTRINTI 0-1 LABËRIA

SHKUMBINI 2-0 TURBINA 

RENDITJA

GRUPI A

1.Valbona 24 pikë

2.Iliria 19 pikë

3.Besëlidhja 18 pikë*

4.Gramshi 14 pikë

5.Tërbuni 13 pikë*

6.Sopoti 13 pikë

7.Veleçiku 13 pikë

8.Adriatiku 8 pikë

9.Shënkolli 5 pikë

10.Murlani 4 pikë

11.Naftëtari 4 pikë

12.Albanët 0 pikë

*Besëlidhja dhe Tërbuni janë një ndeshje më pak.

GRUPI B

1.AF Lufëtari 19 pikë

2.Pogradeci 17 pikë

3.Labëria 14 pikë

4.Oriku 13 pikë

5.Shkumbini 13 pikë

6.Devolli 10 pikë

7.Butrinti 9 pikë

8.Turbina 7 pikë

9.Delvina 6 pikë

10.Maliqi 2 pikë

11.Këlcyra 0 pikë

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"