KATEGORIA E DYTË/ Tërbuni fiton sfidën e Grupit A, Luftëtari nis arratinë te B-ja. Njihuni me rezultatet e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 19, 2023 | 21:30

KATEGORIA E DYTË/ Tërbuni fiton sfidën e Grupit A, Luftëtari nis arratinë te B-ja. Njihuni me rezultatet e sotme

Kategoria e Dytë ka luajtur ditën e sotme sfidat e javës së shtatë, një nga Grupi A dhe pesë nga Grupi B.

kategoria-e-dyte

Në Grupin A, Tërbuni ka mundur me rezultatin minimal Murlanin në transfertë.

Sa i përket Grupit B, Luftëtari mundi me rezultatin 1-0 Shkumbinin dhe kështu nis arratinë edhe falë barazimit që Pogradeci mori në transfertë me Labërinë.

Në sfidat e tjera Delvina Orikumi u mbyll pa gola, Maliqi u mposht në transfertë me Devollin me rezultatin 3-2, ndërsa Veleçiku mposhti në shtëpi Këlcyrën me rezultatin 3-1.

NDESHJET:

GRUPI A:

MURLANI – TËRBUNI 0-1

GRUPI B

LUFTËTARI – SHKUMBINI 1-0

LABËRIA – POGRADECI 0-0

DELVINA – ORIKU 0-0

DEVOLLI – MALIQI 3-2

TURBINA – KËLCYRA 3-1

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"