KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Pogradeci ruan kreun, shënohen 21 gola dhe jepet një tjetër verdikt për mbijetesën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 21, 2024 | 23:57

KATEGORIA E DYTË, GRUPI B/ Pogradeci ruan kreun, shënohen 21 gola dhe jepet një tjetër verdikt për mbijetesën

Ndeshjet e sotme në Grupin B të Kategorisë së Dytë kanë parë Pogradecin që të ruajë kreun që siguron ngjitjen direkte në Kategorinë e Parë.

kategoria-e-dyte

 

Pogradecarët kanë mundur 2-1 me përmbysje në shtëpi Devollin dhe kështu kanë ruajtur epërsinë prej 1 pike që kanë ndaj Luftëtarit, i cili fitoi gjithashtu me përmbysje në pjesën e dytë përballë Orikut, duke kthyer ndeshjen nga 2-0 në 3-2 brenda 21 minutash lojë.

Ndërkohë, pas verdiktit përfundimtar të rënies së Këlcyrës në Kategorinë e Tretë, tashëm edhe Maliqi është zyrtarisht në play-out, ku do të luajë për qëndrimin në kategori në fund të fazës së rregullt të kampionatit.
RENDITJA: Pogradeci 48 pikë, Luftëtari 47, Shkumbini 42, Oriku 28, Labëria 27, Butrinti 24, Turbina 20, Devolli 18, Delvina 17, Maliqi 11, Këlcyra 3.

PANORAMASPORT.AL

REZULTATET

POGRADECI 2-1 DEVOLLI

54′ Peqini , 71′ Kazem/ 50′ Ndoci

ORIKU 2-3 LUFTËTARI 

24′ Bunkhoev, 28′ Sinaj / 48′ Merkuri, 61′ De Mello, 69′ Ziaj

BUTRINTI 2-3 DELVINA

55′, 65′ Kolonja / 53′, 68′ Radovani, 54′ Gjeci

MALIQI 3-2 TURBINA

13′ Demollari, 30′ Agu, 65′ Agu/ 38′, 81′ Hoxholli

SHKUMBINI 3-0 KËLCYRA 

54′ Najara, 64′ Mici, 88′ Teqja

LABËRIA – PUSHIM

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"