KATEGORIA E DYTË, GRUPI A/ 17 gola në 4 sfida! Valbona triumfon në transfertë, ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 30, 2023 | 23:23

KATEGORIA E DYTË, GRUPI A/ 17 gola në 4 sfida! Valbona triumfon në transfertë, ja të gjitha rezultatet

U luajtën mesditën e sotme 4 duelet e vlefshme për javën e dytë të Grupit A të Kategorisë së Dytë, të cilat prodhuan në total plot 17 gola. kategoria-e-dyte

Spikat triumfi i Valbonës në transfertë ndaj Veleçiut, falë golave të Prognit dhe Jotit, ndërkohë që në duelet e tjera, Besëlidhja, Tërbuni dhe Sopoti fituan bindëshm në shtëpi. Vlen të theksohet fakti se në sfidat e sotme u shkaktuan edhe plot 3 autogola, 2 skuadra e Naftëtarit dhe një Shënkolli.  

REZUKTATET:

 BESËLIDHJA-ALBANËT 4-1

Përgjoni 2′, Danaj 3′, 20′, Marku 83′ / Omeh 36′

VELEÇIKU-VALBONA 1-2

Rustemaj 82′ / Progni 47′, Joti 86′

TËRBUNI-SHËNKOLLI 5-0

Linares 17′ (autogol), Gjinaj 40′, Filipi 50′, 70′, Kaçubela 64′

SOPOTI-NAFTËTARI 4-0

Kulaj 17′ (autogol), Kajo 36′ (autogol), Rreshka 50′, 60′

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"