Kategoria e Dytë/ 2 gola për tre pikë, Butrinti mposht Turbinën dhe merr kreun e kampionatit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 27, 2023 | 18:08

Kategoria e Dytë/ 2 gola për tre pikë, Butrinti mposht Turbinën dhe merr kreun e kampionatit

Butrinti ka mposhtur Turbinën në ndeshjen e vlefshme për Kategorinë e Dytë. Collage Maker-27-Sep-2023-06-01-PM-855

Sarandiotët triumfuan me rezultatin 2-0. 

Sfida u zhbllokua në minutën e 50′ nga Mërkuri dhe në të 73′ Kolonja dyfishoi shifrat. 

Me këtë fitore Butrinti ngjitet në vendin e parë me 3 pikë dhe Turbina renditet në vendin e fundit me asnjë pikë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"