Kartoni i tyre vlen mbi 100 milionë euro, njihuni me 10 futbollistët më të shtrenjtë në Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 1, 2023 | 13:21

Kartoni i tyre vlen mbi 100 milionë euro, njihuni me 10 futbollistët më të shtrenjtë në Champions

Championsi është duke u futur në një fazë tjetër teksa shumë ekipe tashmë kanë siguruar kualifikimin.

me-te-vlefshmit-e1701430423324-761x450

Lojtarët të rëndësishëm kanë kontribuar me performanca, asiste dhe gola për të bërë të mundur kualifikimin. Por sa vlen kartoni i këtyrë futbollistëve?

Sipas “Transfermarkt” deri në 36 futbollistë në total kanë një vlerësim prej 75 milionë e lart Ditët e fundit vlera e tregut të lojtarëve është përditësuar dhe deri në katër i janë bashkuar klubit 100 milionësh. Gazeta “Marca” ka renditur 10 futbollistët që kushtojnë mbi 100 milionë euro.

LISTA

10.Pedri – Barcelona | 100 milionë €

9.Herri Kejn – Bajern Munih | 110 milionë €

8.Fill Foden – Mançester Siti | 110 milionë €

7. Jamal Musiala – Bajern Munih | 110 milionë €

6.Viktor Osimhen – Napoli | 120 milionë €

5.Bukajo Saka – Arsenal | 120 milionë €

4.Vinicius Jr. – Real Madrid | 150 milionë €

3.Xhude Bellingam – Real Madrid | 150 milionë €

2.Kilian Mbape – PSG | 180 milionë €

1.Erling Haland – Mançester Siti | 180 milionë €

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"