Kaosi “mbërthen” sërish Ligue 1/ Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë ndaj skuadrës së tyre (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 22, 2021 | 22:02

Kaosi “mbërthen” sërish Ligue 1/ Tymuese dhe fishekzjarrë në fushë, tifozët vëndas protestojnë ndaj skuadrës së tyre (VIDEO)

Sërish kaos në stadiumet e Ligue 1. Pas disa ndeshjeve në elitën e kampionatit francez, tani radha i kalon takimit mes Sont Etio dhe Onzhe.

saint_etienne_tifosi_gpo

Tifozët vendas të Sont Etio kanë protestuar kundër skuadrës së tyre duke hedhur tymuese dhe fishekzjarrë në fushën e blertë duke shtyrë për pak minuta fillimin e ndeshjes.

Kjo protestë ka ndodhur për shkak se ekipi i Sont Etio ka pasur paraqitje të dobëta në këtë fillim kampionati teksa ndodhet e fundit në klasifikim me katër pikë në total në 10 javët e para.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"