“Kam ndjesi të këqija, Haland dhe De Bryjn shënojnë gola”/ Ançeloti: I kam të qartë titullarët, do ta shijojmë sfidën në “Etihad”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 16, 2023 | 19:36

“Kam ndjesi të këqija, Haland dhe De Bryjn shënojnë gola”/ Ançeloti: I kam të qartë titullarët, do ta shijojmë sfidën në “Etihad”

Real Madridi do të luajë në transfertë me Mançester Sitin nesër në mbrëmje në stadiumin “Etihad” në ndeshjen e vlefshme për ndeshjen e kthimit të vlefshme për Championsin. Në prag të sfidës, trajneri i “los blancos”, Karlo Ançeloti ka dalë në konferencë për mediat.cklvmv

Plani i Ançelotit

“E zakonshme, duke u përpjekur për të marrë më të mirën nga ekipi në nivel individual dhe kolektiv. Mendoj se mund të bëhet më mirë se në ndeshjen e parë. Duke rishikuar lojën ne mund të përmirësohemi dhe do të përpiqemi”.

Trashëgimia e lënë nga Ançeloti

“Ky është viti im i katërt në këtë klub. E shijoj çdo ditë. Trashëgimia ime është të shijoj çdo ditë. Këtë vit jemi shumë afër arritjes së diçkaje të rëndësishme. Jemi shumë të emocionuar dhe shumë të motivuar, duke marrë parasysh që është shumë e vështirë, por vështirësitë na ndihmojnë të jemi më të mirë.”

Rudiger titullar?

“Kërkoj falje, sepse ishte një gabim. Mendova se po më pyesni për Rodrigon, i cili nuk ishte në pankinë. Kjo e rrit vështirësinë e formacionit. Unë e kam një ide shumë të qartë.”

 Sistemi

“Vitin e kaluar, krahu i Valverdes na lejoi të fitojmë Ligën e Kampioneve. Dhe këtë vit, Rodrigo na ka lejuar të arrijmë këtu pa humbur. Unë tashmë e kam marrë vendimin.”

Penalltitë

“Unë nuk e mendoj për këtë. Nëse arrijmë, realiteti është se nuk mund të stërvitesh shumë. Sepse atmosfera në stadium nuk do të jetë e njëjtë me një seancë stërvitore. Ne po mendojmë të fitojmë ndeshjen. “.

 A është Militao më i motivuar?

“Ai është shumë i motivuar dhe shumë i emocionuar. Nuk do ta prek këtë çështje të motivimit apo përqendrimit, sepse përndryshe nuk do të mund të luanin futboll. Skuadra është shumë e mirë dhe ne jemi në maksimumin tonë. Është një lojë që kemi kishte në mendje për një kohë të gjatë.një kohë të gjatë”.

 Çfarë ndeshje mendoni se do të jetë?

“Jam shumë i qetë, i emocionuar dhe me besim. Nesër e di ndjenjën dhe do të kem ndjenja të këqija, që Haland do të shënojë, që De Bryjn do të shënojë një gol nga jashtë… Do të duhet të mendoj për driblime të Vinit, se Karim do të shënojë… Nuk është e lehtë të arrish këtu dhe do ta shijojmë”.

 Çfarë do t’u thoni lojtarëve tuaj?

“Nuk e di se për çfarë do të flas. Unë them atë që më vjen në mendje. Guximi dhe personaliteti janë një komponent shumë i rëndësishëm dhe jo të gjithë lojtarët janë në gjendje të tregojnë cilësinë e tyre për shkak të kësaj. Unë dua një ekip që është i aftë për të lexuar mirë situatat e lojës. Do të kemi momente në të cilat do të vuajmë”.

 Receta e suksesit të Madridit

“Nuk është e lehtë të shpjegohet, por mendoj se Liga e Kampioneve është e veçantë për shkak të historisë së pesë Kupave të para Europiane. Për të gjithë, për lojtarët dhe për punëtorët, Kupa Europiane është shumë e rëndësishme. E rëndësishme është që klubi ka mbajtur jetë historinë e Di Stefanos, Gentos dhe Amancios”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"