Januzaj përfundon te klubi i Erdogan, gati akordi për t’u larguar nga La Liga

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 19:57

Januzaj përfundon te klubi i Erdogan, gati akordi për t’u larguar nga La Liga

Karriera e Adnan Januzajt ka marrë një kthesë të papritur. Sulmuesi u largua gjatë verës nga Real Sociedad si lojtar i lirë pavarësisht ofertës për rinovim, pasi shpresonte se te Sevilja do të bënte më shumë emër.

januzaj

Por vetëm 125 minuta në të gjithë kompeticionet që në startin e sezonit bëjnë të qartë se vendimi i tij ka qenë krejtësisht i gabuar. Lojtari është jashtë planeve të klubit me të cilin firmosi deri në vitin 2026 dhe tashmë kërkon një zgjidhje për të luajtur më rregullisht.

Zgjidhje të cilën e ka gjetur në Turqi, ku merkato mbetet ende e hapur. Mediat spanjolle raportojnë se ka një akord mes Januzajt dhe klubit të Istanbul Bashakshehir, i cili njihet gjerësisht si klubi I Ergodan pasi financohet pjesërisht nga paratë e shtetit turk. Pritet që Januzaj të kalojë në radhët e këtij klubi në formë huazimi deri në fund të sezonit, me turqit të cilët janë të gatshëm që të paguajnë rrogën e plotë të tij deri në qershor, duke lehtësuar arritjen e një akordi edhe me Seviljen.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"