Incident në Gjermani! Shënoi tre gola, por futbollisti sulmohet nga një tifoz në fushë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 2, 2024 | 20:56

Incident në Gjermani! Shënoi tre gola, por futbollisti sulmohet nga një tifoz në fushë…

Një episod i papranueshëm është regjistruar në Bundesliga 2. Dueli i mbijetesës, Hansa Rostock-Kaiserslautern u mbyll 0-3 për skuadrën udhëtuese.

-640-0-be1d7b814342162bd8a0c44381599da4

Ragnar Ake ishte heroi i miqve me tre gola të shënuar, ndërkohë që pasi realizoi të tretin u përball me sulmin e një tifozi vendas.

Një nga ultrasit e Hansës zbriti në fushë dhe nisi të sulmonte.

Forcat e sigurisë ndërhynë menjëherë dhe e larguan tifozin agresor, i cili pritet t’i thotë lamtumirë stadiumeve gjermane pas këtij gjesti.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"