I dha fitoren Juves, mbrojtësi i bardhezi në delir: Nuk dija as si të festoja, por në kthim do të jetë e rrezikshme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 14, 2023 | 14:05

I dha fitoren Juves, mbrojtësi i bardhezi në delir: Nuk dija as si të festoja, por në kthim do të jetë e rrezikshme

Federiko Gati gjen golin e parë me Juventusin në një ndeshje shumë të komplikuar, por po aq të rëndësishme, për fatet e kualifikimit në Champions, për sezonin e ardhshëm.

gati

Kjo, sepse suksesi 1-0 e afron më shumë më gjysmëfinalen e Ligës së Europës “zonjën e vjetër” dhe mundësinë e një trofeu që do ta katapultonte direkt në elitën europiane sezonin e ardhshëm:

“Doni të vërtetën, nuk dija se si ta festoja golin që shënova. Nuk dija se si bëhej, se ku duhet të shkoja! Ishte një emocion i papërshkrueshëm, – nënvizon qendërmbrojtësi, i paguar 7.5 milionë euro nga Frozinone. – Mendoj se bëmë një hap të vogël të rëndësishëm drejt kualifikimit, edhe pse të gjithë e pamë se Sportingu është një skuadër shumë e fortë. Madje, ndeshja e kthimit do të jetë edhe më e rrezikshme, ndaj duhet të jemi gati për çdo gjë. Bëmë disa gabime, por në Lisbonë duhet të jemi më të saktë dhe të kafshojmë rivalët në çdo top”, përfundoi Gati.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"