Hodhi në tapet Bajernin, ish-gruaja i nxjerr të palarat Berishës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2022 | 21:18

Hodhi në tapet Bajernin, ish-gruaja i nxjerr të palarat Berishës

Sulmuesi me origjinë shqiptare Mërgim Berisha është kthyer në njeriun e momentit në Gjermani, pasi gjunjëzoj kampionët në fuqi të Bundesligës. Në këtë merkato Mërgimi është huazuar për 300 mijë euro te klubi gjerman i Ausburg nga turqit e Fenerbaçes. 24-vjeçari është shprehur shumë i lumtur për aventurë e re:

VESA VLLASALIU MERGIM BERISHA

“Gjithmonë ka qenë ëndrra ime të luaj në Bundesliga”. Lojtari në fjalë ka luajtur edhe në U-21 me kombëtaren gjermane. Por ky lojtar ka pasur një precedent negativ në të shkuarën, e cila përkon me ish-gruan e tij.

VESA VLLASALIU MERGIM BERISHA

Modelja e njohur shqiptare, Vesa Vllasaliu ka hedhur akuza të rënda ndaj ish partnerit të saj, futbollistit Mërgim Berisha. Përmes një postimi në “Twitter”, Vesa ka shkruar se sulmuesi e kishte nxjerrë nga shtëpia vetëm dy muaj para martesës:

mergim-berisha-vesa (1)

“Ne kishim tre vjet bashkë dhe ishim të lumtur. Dy javë përpara martesës ai më nxori nga shtëpija, sepse unë e kisha denoncuar për dhunën që ai ushtronte ndaj meje dhe kishte frikë se fakte të tilla mund të dilnin në dritë dhe mund ti shkatërronin karrierën si lojtarë profesionist. Ai kurrë nuk mund ti shmanget diçkaje ka të ulët, pasqyronte historinë para një viti Vesa.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"