Gol dhe asist, sulmuesi shqiptar bën heroin në ndeshjen e Bundesligës austriake

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 24, 2024 | 20:48

Gol dhe asist, sulmuesi shqiptar bën heroin në ndeshjen e Bundesligës austriake

Sulmuesi shqiptar i Kosovës, Donis Avdijaj ka qenë vendimtar në fitoren e Hartbergut të shtunën mbrëma. Ai shënoi një gol e asistoi në një tjetër, për fitoren 2-1 të Hartbergut në transfertë ndaj Altaç, në ndeshjen e xhiros së 20-të. 

avdiaj

Avdijaj fillimisht asistoi në minutën e 67-të për 1-1, ndërsa realizoi gol gjashtë minuta para fundit të ndeshjes. Ai ka pesë gola të shënuar e tri asistime në edicionin aktual të Bundesligës austriake. 

Avdijaj luajti deri në minutën e 89-të për mysafirët, ndërsa Atdhe Nuhiu u aktivizua në minutën e 88-të tek Altaç. 

Hartbergu është në vendin e katërt me 33 pikë dhe është në grupin që lufton për titull kampioni. Ndërkohë, Altaç, që lufton për mbijetesë zë vendin e dhjetë me 17 pikë. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"