Goglat vendosën përballë Shqipërinë me 3 kombëtare “big”, reagojnë mediat ndërkombëtare: Ky është grupi i “vdekjes”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2023 | 20:02

Goglat vendosën përballë Shqipërinë me 3 kombëtare “big”, reagojnë mediat ndërkombëtare: Ky është grupi i “vdekjes”

Shqipëria ka mësuar rivalët e saj në Europianin e 2024-ës. Ajo do të përballet me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

fdgf

Ndërkohë mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë shortit, pas përfundimit të ceremonisë. Ato e kanë cilësuar Grupin B si grupi i “vdekjes”.

“Hamburgu nuk i sjell fat Italisë”, shkruan sportmediaset.it, në Itali.

“Gazzetta dello Sport” e cilëson grupin si mjaft të vështirë: “Grup i vështirë për ekipin e Luçiano Spaleti”

Në Spanjë grupi B cilësohet si grupi i vdekje.

“AS” shkruan: “Grupi i vdekjes”.

“Marca”: “Spanja njeh rrugëtimin e tmerrshëm në Evropian. Shorti tregoi tre hapat e parë, shumë të vështirë, të Spanjës”.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"