Goditje e dyfishtë për Holandën, një tjetër mesfushor dëmtohet dhe humbet Europianin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 11, 2024 | 12:19

Goditje e dyfishtë për Holandën, një tjetër mesfushor dëmtohet dhe humbet Europianin

Pas Frenki de Jong, vjen një tjetër humbje për Holandën.

gdfh

Mesfushori Teun Kupmainers ka pësuar një dëmtim gjatë stërvitjes dhe do të mungojë në Europian.

Lajmi është konfirmuar nga vetë kombëtarja përmes rrjetet sociale.

“Teun Kupmainers do të mungojë në EURO 2024. Mesfushori nuk do të mund të marrë pjesë pasi u dëmtua dje gjatë stërvitjes për ndeshjen kundër Islandës. Mendojmë për ty Teun”, thuhet në njoftim.


View this post on Instagram

A post shared by OnsOranje (@onsoranje)

Në vend të Frenki de Jong, “tulipanët” kanë ftuar mbrojtësin e Dortmundit, Ian Matsen.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"