FOTO+VIDEO/ Kur edhe legjendat qajnë, shihni emocionet e lamtumirës së Federer nga tenisi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2022 | 14:07

FOTO+VIDEO/ Kur edhe legjendat qajnë, shihni emocionet e lamtumirës së Federer nga tenisi

Roxher Federer i dha lamtumirën sportit të tenisit ditën e djeshme.

AFP_32JZ6VA-U450329069431vLD-U450329069431HfB-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

Zvicerani, i cili konsiderohet një ndër tenistët më të mëdhenj në histori nuk i përmbajti dot lotët në ceremoninë e largimit të tij nga sporti ku u bë i njohur.

Së bashku me të ishte dhe familja e tij dhe një tjetër tenist i madh si Rafael Nadal ku edhe ky i fundit nuk e përmbajti dot veten duke u përlotur për largimin e një legjende nga tenisi.

AFP_32JZ6VJ-U450329069431SUF-U450329069431C3C-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

Ndeshja e fundit e Federer u luajt para 20 mijë shikuesve, por miliona e panë atë anembanë botës. Të shumtë edhe tifozët “VIP” në tribuna, që u përlotën e duartrokitën zviceranin.

Dhe shokët e skuadrës nuk e lanë vetëm, duke e hedhur në krahë gjatë festimeve.

FEDERER NADAL

AFP_32JZ72T-U450329069431WND-U450329069431i4-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

c6f1853a4a6a42a0a58699fe40280031--0--2cf43abc132a4dd485ce2f93a0a7f870-U450329069431VzE-U450329069431UHI-685x458@Gazzetta-Web_1080x730

AFP_32JZ734-U450329069431zE-U450329069431dDC-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

1426731880-U450329069431YlC-U450329069431yJF-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

1426731882-U450329069431yiC-U4503290694314lE-687x458@Gazzetta-Web_1080x730

807105773653495db11617312c7101f4--0--bfa63325774e47e08caf2341c0ed74ee-U450329069431m8H-U450329069431SVG-334x458@Gazzetta-Web_1080x730

1426736691-U450329069431IGD-U450329069431yn-687x458@Gazzetta-Web_1080x730


BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"