FOTO/ Përfundon gara për stadiumin e ri në Durrës, ja cili është projekti fitues

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 4, 2023 | 23:23

FOTO/ Përfundon gara për stadiumin e ri në Durrës, ja cili është projekti fitues

Ka përfunduar gara për stadiumin e ri që do të ndërtohet në qytetin e Durrësit. Pas prezantimit të tre projekteve nga studiot 51N4E (Belgjikë) Bjarke Ingels Group, BIG (Danimarkë) dhe MVRDV(Holandë), fituese u zgjodh kompania belge 51N4E

stadiumet

Projekti erdhi nga studio belge 51N43. Ajo solli idenë e një stadiumi të rrethuar nga fusha të ndryshme sportive dhe disa ndërtesa. Përveç ndeshjeve të futbollit, ai stadium mund të funksionojë dhe si një qendër sportive dhe për aktivitet të ndryshme, ku do të përmbante hotele, bare, restorante, pishina etj.

bandicam 2023-05-04 10-22-04-949 bandicam 2023-05-04 10-47-50-121 bandicam 2023-05-04 10-47-38-236

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"