FOTO/ “Mund të ketë vetëm një pirat në bord”, shikoni reagimin epik të Vedat Muriqit për Elon Musk

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 19, 2022 | 21:32


FOTO/ “Mund të ketë vetëm një pirat në bord”, shikoni reagimin epik të Vedat Muriqit për Elon Musk

Vedat Muriqi është padyshim njeriu i momentit te Majorka në Spanjë, i cili me golat e tij po ndihmon skuadrën spanjolle për të arritur objektivat.

muriqi

Me nofkën e marrë “Pirati”, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës gjithashtu ka marrë dhe një vëmendje tejet të madhe jashtë fushe.

Kësaj radhe, Muriqi ka zgjedhur të reagojë për një postim të hedhur nga pronari i “Twitter”, Elon Musk.

Miliarderi i lindur në Afrikën e Jugut, postoi një flamur pirati në “Twitter” dhe sulmuesi i Kosovës gjeti momentin e duhur për të reaguar në këtë rast, duke shkruar: “Këtu mund të ketë vetëm një pirat në bord, Elon”.

muriqi elon musk

Ky postim nga Muriqi mori menjëherë një vëmendje të madhe në Spanjë dhe gjithashtu shumë pëlqime.

PANORAMASPORT.AL