FOTO/ Kazakët e presin me shpulla, ish-sulmuesi i Skënderbeut nis aventurën në klubin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 16, 2024 | 18:30

FOTO/ Kazakët e presin me shpulla, ish-sulmuesi i Skënderbeut nis aventurën në klubin e ri

Sulmuesi Franklin Ahanonu, i dha lamtumirën pak javë më parë Skënderbeut, duke u transferuar në kampionatin kazak të futbollit, te skuadra e njohur e Astanas.

Snapinsta.app_437289838_449254247502066_222353450685912072_n_1080

Futbollisti 22-vjeçar ishte pjesë e Turbinës së Cërrikut në edicionin e kaluar, ndërsa në verë iu bashkua korçarëve, për t’u larguar më pas drejt një destinacioni që mund ta ndihmojë më shumë në karrierën e tij, falë edhe promovimit që i bëri vetes me 9 gola të shënuar në 18 ndeshje në këtë edicion në Superiore.

Që nga dita e sotme, për të ka nisur aventura në Kazakistan dhe ka qenë vetë Franklin ai i cili ka postuar fotot nga dita e parë e stërvitjeve. Ashtu siç është bërë traditë, lojtari i ri është pritur me tunelin e famshëm të shpullave nga shokët e skuadrës, të cilët padyshim tani presin si përgjigje golat nga ai.

Snapinsta.app_437329044_1405739286744147_1815643079654617471_n_1080 Snapinsta.app_437914049_1478873573009962_5302759857367745089_n_1080 Snapinsta.app_437361506_747756197471701_4018912976413236355_n_1080 Snapinsta.app_437376884_450748064123782_922097311888253048_n_1080

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"