FOTO/ Firma e njohur në telashe, akuza të forta për veshje të papërshtatshme ndaj tenisteve femra në Umibëlldon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 4, 2022 | 12:59

FOTO/ Firma e njohur në telashe, akuza të forta për veshje të papërshtatshme ndaj tenisteve femra në Umibëlldon

Marka e njohur e veshjeve sportive “Nike” po përballet me kritika të shumta për shkak të veshjeve që firma po i ofron tenisteve femra në Uimbëlldon.

Collage Maker-04-Jul-2022-12.58-PM

Kritika të shumta kanë ardhur nga ana e personazheve të ndryshme të botës së sportit të cilët i kanë vlerësuar veshjet si shumë të ekspozuara dhe të papërshtatshme për turneun.

Rregullat e turneut saktësojnë vetëm ngjyrat e veshjeve të cilat duhet të jenë të bardha, por gjatësia dhe stili i tyre janë të modifikueshme gjë që ka bërë kompaninë të mbrohet nga kritikat duke theksuar se gjithçka është bërë për t’i ofruar tenisteve një komfort sa më të madh gjatë ndeshjeve të tyre.

67565777

7878888

6767777

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"