FOTO/ Egnatia në Ligën e Kampioneve i bën nder Ballkanit, ja cilët janë rivalët e skuadrës rrogozhinase në short

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2024 | 22:10

FOTO/ Egnatia në Ligën e Kampioneve i bën nder Ballkanit, ja cilët janë rivalët e skuadrës rrogozhinase në short

Egnatia ka fituar sot titullin kampion të Superiores dhe në edicionin e ardhshëm do të marrë pjesë në Ligën e Kampioneve. Një arritje e jashtëzakonshme për skuadrën rrogozhinase, e cila merr pjesë vetëm për herë të dytë në historinë e saj në kompeticionet ndërkombëtare.

2679800c-b48b-4413-9800-e3866d3ddccf

Meqë skuadra e drejtuar nga Edlir Tetova ka një koeficient të ulët, ajo do të shkojë përsëri t në vazon e skuadrave të dobëta dhe një vend në vazon e skuadrave të forta i është lënë pikërisht skuadrës së Ballkanit. Kjo e fundit do të shkonte në vazon e ekipeve të dobëta nëse Partizani, me një koeficient më të lartë, do të fitonte titullin.

Për ekipin kampion të Superiores kësisoj mund të ketë kundërshtarë të vështirë në shortin e e turit të parë si Ferencvarosh, Karabak, Sllovan Bratislava, Ludogorets e Steaua.

dfggfdgfdgdfdgfgdfgdf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"